Κυριακή 28 Νοεμβρίου 2010

Στριπτίζ ο Σπαλέτι στους - 8, ακολουθεί ο Φερέιρα( βίντεο)

Δείχνει ότι αγαπάει πολύ την ομάδα ο Λουτσιάνο Σπαλέτι, ο 51χρονος προπονητής της Ζενίτ και πρώην Ρόμα..
Ο Ιταλός έκανε στριπτίζ και πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου ή το πριμ που θα πάρει ή και τα δύο μαζί, μέσα στο χιόνι και σε παγωνιά-8.

Το ίδιο θα πανηγυρίσει , μάθαμε,και ο 65χρονος Φερέιρα του Παναθηναϊκού, αν  βγει πρωταθλητής χειμώνα.

Το βίντεο:

Επτάρα έριξε ο ΑΟ Στειρίου!

Πετάει ο ΑΟ Στειρίου , πετάει στο γήπεδο , πετάει και γκολ. Σταμάτησε στα ... 7 στον αγώνα με τον Αθλητικό Σύλλογο Παύλου, το Σάββατο, στο γήπεδο του Διστόμου, μέσα σε αποθέωση. Το τελικό 7-2 μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο, αλλά σταματήσαμε για να λέμε "και τα 7 γκολ ήταν υπέροχα".

Η ομάδα  του Παύλου, προσπάθησε και ήταν μαχητική, αλλά δεν την έσωνε, έστω κι αν ήταν του... Πέτρου και Παύλου αυτή τη μέρα. Το Στείρι, που..

Ελληνικό πρωτάθλημα, το καλύτερο του κόσμου - στις δηλώσεις!

Το ελληνικό πρωτάθλημα είναι το καλύτερο στον κόσμο ( μετά το 90'). Απόδειξη οι δηλώσεις μετά το αγώνα ΑΕΚ-Ολυμπιακού:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μόραλης): Διαμαρτυρόμαστε για τη φιλοξενία. Ο Αδαμίδης ούτε να κερδίζει δεν ξέρει.Είναι περαστικός παράγοντας

ΑΕΚ:(Aδαμίδης) Είδαμε τι κάνανε και οι μόνιμοι.Έγκλημα κατά της... Ελλάδα γιατί δεν κράτησε ο διαιτητής πάνω από 7 λεπτά για να ισοφαρίσει ο Ολυμπιακός.

ΠΑΟ: (Ανακοίνωση... κύκλων της ΠΑΕ) Έγκλημα ...

Αμβρόσιος: Παραγωγικός μόνο στο... φαΐ και τις οφσόρ ο Πάγκαλος!

Παραγωγικό  μόνο στο... φαΐ και τις οφσόρ χαρακτηρίζει ο Αμβρόσιος τον Πάγκαλο και θάχουμε να λέμε τις επόμενες μέρες.  Οο Μητροπολίτης Καλαβρύτων, Αμβρόσιος ...  τάχωσε στον αντιπρόεδοτ της κυβέρνησης , που είχε μιλήσει πριν  λίγες μέρες, για "αντιπαραγωγικούς ιερείς και ένστολους".

Η απάντηση ήρθε μέσα από το μπλογκ στο διαδίκτυο του  Μητροπολίτη. Ο τίτλος είναι ..

Εδειχναν το ρολόι στο κινητό για να σφυρίξει λήξη στο ΟΑΚΑ!

Πρώτη φορά είδαμε τόσο καλό διαιτητή, και τόσο κακούς βοηθούς.  Στον κανονικό αγώνα όμως ΑΕΚ- Ολυμπιακού.
Γιατί έγινε και ένας άλλος αγώνας 7 λεπτών, στις καθυστερήσεις, Παραλίγο οι καθυστερήσεις να ήταν πιο πολλές από τον αγώνα!

Τι έγινε;  Ο διαιτητής είπε...

Τρίτο χαμένο πέναλτι ο Ολυμπιακός φέτος. Δεν θα κάνει δηλώσεις ο Μαρινάκης;

Το pamelouketo παρακολούθησε τον αγώνα ΑΕΚ- Ολθμπιακού 1-0 και οι εντυπώσεις του είναι:

- Όλα τα λεφτά δεν ήταν ο  Μπλάνκο που έβαλε το γκόλ στο 90, αλλά ο Μπάμπα Μπούμπα Ντιόπ, που έκανε την πάσα, αλλά και ξέφυγε προηγουμένως ένα καπονογόνο που έκαιγε στην  περιοχή!

- Γενικά όλα το παιχνίδι ήταν Μπάμπα... Μπούμπα! Από τα χειρότερα παιχνίδια.

- Αν δεν είχε υπογράψει δηλαδή ο Σκόκο, πόσο χειρότερος θάταν;

- Ο Σκόκο, όμως...

Και τα 8... χαμένα πέναλτι του Ολυμπιακού, ήταν υπέροχα!

Ή...ΚΑΤΑΡΑ ΤΟΥ ΒΑΛΒΕΡΔΕ : "εγώ σαν παίκτης έχανα πάντα τα πέναλτι!"

Γίνεται μεγάλη πλάκα παντού με τα χαμένα πέναλτι του Ολυμπιακού. Ο Βαλβέρδε δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου υπερήφανα... "εγώ σαν παίκτης έχανα πάντα τα πέναλτι!".

- Τότε γιατί σε πήραμε στον Ολυμπιακό; με ρωτάει ένας φανατικός γάβρος εδώ στο pamelouketo. Για να μας φέρεις την κατάρα;

Ο Μαρινάκης κερδίζει πέναλτι όλη τη βδομάδα και ο Βαλβέρδε τα χάνει. Αυτό που έχασε ο Νουντού είναι το τρίτο φέτος, αλλά συνολικά το... 8ο στην καριέρα του Βαλβέρδε στην Ελλάδα!

Την περίοδο 2008-09, με τον Βαλβέρδε στον πάγκο, οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν πέναλτι  πέντε φορές!!